Sportovní

Simona Křivánková vstoupila do letní triatlonové sezóny

Na Challenge Roma v dubnu, kde zahajovala sezónu ve zkráceném závodě a v nebývale silné konkurenci profesionálů obsadila krásné 11. místo a otestovala si formu před nadcházejícími závody.

Hned další byl nadmíru úspěšný - Austrian -1/2 triathlon - halfironman - 1.místo!!!
V nádherném prostředí jezera Rocksee blízko Slovinských hranic si chtěla Simona konečně zase zazávodit, i když jela z plného tréninku neboť cílem je nyní Ironman Klagenfurt 1.7. Z vody vylézala na druhém místě, na kole po jednom ze svých nejlepších cyklistických výkonů dohnala první závodnici a na běh už vyrážela s náskokem pro konečné 1. místo.

Zatím poslední závod ze světové série Challenge Family - Challenge Salou (Španělsko) - tratě 1,9 km plavání, 89 km cyklistika, 21 km běh. Plavání v jednom okruhu při východu slunce (start byl v 7 ráno) bylo příjemné, mírně zvlněná cyklistika ve třech okruzích s otočkami kolem kuželů vedená po kvalitním asfaltu a částečně i městem, takže si přišli na své i diváci. Běh rovina po promenádě ve 4 okruzích, trochu "klikatá" s několika otočkami na kužel. Do cíle doběhla nakonec na pódiovém 5. místě a opět získala „skalp“ několika velice kvalitních profi závodnic.

Další závod 17.6. opět na poloviční distanci bude Challenge Heilbronn (39 km severně od Moeglingenu) a pak již Ironman Klagenfurt 1.7.

Universal USU Team

Tým, který je dnes k vidění na startovních listinách spousty, převážně běžeckých, závodů. Typické modro-bílé dresy jsou lehce rozpoznatelné v záplavě barevných dresů dalších závodníků. Někteří členové okusili ten sladký pocit - stát na stupních vítězů. A ti nejlepší dokonce sklízí ovace téměř pravidelně! Kde se tedy vzal? Kdy? Proč?

Tým Universal USU Team vznikl na brněnské pobočce USU. S největší pravděpodobností šlo o shodu náhod, konstalace hvězd, sestavy pracovního týmu Valuemation a termínu úplně prvního závodu, ke kterému se váže právě název týmu.

Byl jím závod Universal Czech Run, který tento tým absolvoval v roce 2015. Závod kombinující běh a cvičení byl tou první výzvou, která zapříčinila vznik týmu. Šlo o 10km trasu, kdy každé 2km čekalo na závodníky stanoviště, na kterém bylo třeba odcvičit 20 opakování cviků klik, dřep, angličák anebo 50 metrů výpadů. Jen pro úplnost uveďme, že tým se umístil na 5. místě.

Za původní myšlenkou zrodu sportovního týmu ve firmě stála dvojice sportovců - fitness trenérka a hobby běžec. Ale nedalo velkou práci nalákat postupně další sportovce ve firmě, holdující do té doby jiným aktivitám, jako jsou fotbal, turistika, horolezectví. Postupně se přidávali i ostatní, co jsou pro každou srandu.

Nutno zmínit zásadní podporu a sponzoring ze strany vedení firmy, což byl další pádný důvod proč nepřestávat po uspěšném ukončení prvního závodu v r.2015

Dnes (r.2018) už tým najíždí na svou čtvrtou sezónu. Termínovka je naplněna jak závody zvučných jmen, tak těmi, co týmu nějakým způsobem přirostly k srdci. S postupem času si troufáme na delší a delší tratě a překonávame nové výzvy v podobě "bahenních" závodů typu Spartan Race.

Pokud bychom měli vypíchnout naše největší úspechy, tak by to byly krásné časy na půlmaratonu (týmový rekord muži: 1h 26min, týmový rekord ženy: 1h 33min) či maratonu (muži: 3h 10min, ženy: 3h 26min).

Pevně věříme, že v nadcházející sezóně rekordy všech opět vylepšíme, splníme si nějáký další cíl, pokoříme další výzvu, ale hlavně stmelíme náš pracovní tým a zažíjeme napětí i zábavu jiného druhu, než je pro nás práce v kanceláři.

Jsme hrdým sponzorem naší kolegyně Simony Křivánkové – reprezentantky České republiky v dlouhém triatlonu.

Simona reprezentovala v září 2017 Českou Republiku na ME v dlouhém triatlonu v Almere. A to nejen ČR , ale také USU jako svého sponzora. Skončila na krásném 6.  místě. Jinak loni zajela na všech závodech TOP10 - na dvou dlouhých Challenge závodech dvě 2. místa, na všech “půlkách” pódiová umístění (4.-10.místo). Půlku Pálava race, která patří do ČP vyhrála a stejně tak vyhrála i další závody (olymp/sprint), na kterých v ČR startovala. Blahopřejeme a držíme palce do nové sezóny 2018.